Yolcu uçağı ile komplikasyonsuz tıbbi nakil

Okuma süresi: 2 dakika

Emniyetli, güvenilir, komplikasyonsuz: Tıbbi nakil hızlı ve bürokrasi ile fazla zaman kaybetmeden gerçekleşmelidir. Hastanın akut durumu çoğu zaman en kısa süre içinde ambulans uçak veya helikopter ile tıbbi nakil prosedürünü gerekli kılar. Buna karşın stabil hastalar için yolcu uçağı ile tıbbi nakil hizmeti daha ucuz bir alternatif olabilir.

Yolcu uçağı ile tıbbi nakil: Seçenekleriniz

Passagierkabine eines Linienflugzeugs

Yolcu uçağı ile tıbbi nakil hizmeti ambulans uçak veya helikopter ile hava ambulans hizmetine kıyasla ekonomik bir alternatiftir. Ancak hastanın sağlık durumunun bu tür bir nakil için elverişli olması şarttır. Pek çok uçuş rotasında yolcu uçağı ile tıbbi hizmet eşliğinde uçuş imkanı sunuyoruz. Tıbbi eğitim almış personel yanında bulunan modern ilk yardım ekipmanı ile komplikasyonlarda acil hizmet verir.

Hava ambulans merkezi size hastanın sağlık durumuna uygun yolcu uçağı ile tıbbi nakil hizmeti için üç seçenek sunar.

Medikal eskort

Yurt dışından hasta nakil hizmeti her zaman yatarak yapılacak diye bir kaide yok. Stabil hastaların birçoğu oturarak seyahat edebilir. Uçuş esnasında size tecrübeli bir doktor eşlik edecek. Bu teklif ile ilgili size daha fazla bilgi vermekten memnuniyet duyarız.

Sedyeli taşıma

Patientenliege (Stretcher) im Linienflugzeug

Eğer hastanın yatarak nakledilmesi gerekiyorsa, yolcu kabinine sedye yerleştirilir. Sedye, bir perde ile yolcu kabinin diğer kısmından ayrılır. Hastaya eşlik eden ve genellikle bir doktor ve bir ilk yardım asistanından oluşan profesyonel ekip hastanın yanında bulunur ve ihtiyaç anında hemen müdahale eder.

Hastanın bu şekilde nakledilmesi hasta yakınları için de komplikasyonsuzdur. Hastanın hemen yakınından koltuk alabilirler.

Yoğun bakım hasta nakil hizmeti

Patient Transport Compartment im Linienflugzeug

Hasta kompartımanında (PTC) ağır hastalar için de tıbbi nakil hizmeti mümkündür. PTC, teknik ve tıbbi açıdan modern bir ambulans gibi donatılmıştır. Böylece suni solunuma bağlı yoğun bakım hastalarını dahi güvenli bir şekilde nakledebiliriz. PTC donanımı aşağıdaki ekipmana sahiptir:

  • Kalp atışını, kan basıncını, oksijen doyumunu ve vücut ısısını takip eden yoğun bakım monitörü
  • Çocuk ve yeni doğan bakımı için özel ekipman içeren ilk yardım sırt çantası
  • Taşınabilir yoğun bakım solunum cihazı, oksijen
  • Enfeksiyon koruma malzemeleri
  • Defibrilatör, harici kalp destek pilleri, şırınga pompası ve basınç infüzyon manşonları

Bu ekipmana, hastanın sağlık durumuna bağlı olarak, tıbbi bakımını bireysel ihtiyaçlarına göre iyi şekilde düzenlemek için başka cihaz ve ilaçlar da ekliyoruz.

Yolcu uçağı ile tıbbi nakil: Avantajlarınız

Yolcu uçağı ile tıbbi nakil hizmeti hava yoluyla hasta transferinin güvenli ve sakin bir yoludur. Çeşitli hastalıkları olan hastalar için uygundur ve birçok güzergah için gerçekleştirilebilir. Hasta yakınları için de avantajlıdır. Yakın yerlerden koltuk rezervasyonu yaptırarak daima hastaya yakın olabilirler.

Hava Ambulans Merkezi ile yolcu uçağında tıbbi nakil hizmeti

Yıllardır güçlü bir ekiple sizlere hizmet veriyoruz. Hava ambulans merkezi hastanın yolcu uçağında güvenli bir şekilde nakledilmesini sağlar. Biz, çok yabancı dilli uluslararası çalışan bir ekibiz. Bu nedenle, sadece hastaların sorunsuz bir şekilde nakledilmesini sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda yurt dışındaki resmi kurum ve hastanelerle iletişime geçiyoruz.

Hava ambulans merkezi ile tıbbi nakil hizmeti almaya karar verdiğinizde, kapsamlı bir hizmet, mükemmel tıbbi bakım ve size yedi kıtada destek sağlayan yetkin ve güvenilir bir yetkili kişiden yararlanabilirsiniz.

Sorunuz mu var?

Tıbbi nakil hizmetinin seyri ile ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?  SSS bölümünde hastalarımızın sıkça sorduğu soruların cevaplarını derledik.

Bizimle iletişime geçin

Daha fazla bilgi veya ücretsiz ve bağlayıcı olmayan teklif almak için lütfen bizimle iletişime geçin. Sizin durumunuzda yolcu uçağı ile hasta naklinin mümkün olup olmadığı, hastayı hava ambulansı veya helikopter ile transferin mi daha mantıklı olacağı konusunda sizi bilgilendiriyoruz. Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin