Ambulans jeti ile tıbbi nakil hizmeti

Okuma süresi: 1 dakika

Kritik zamanlı tıbbi nakillerde hastayı mümkün olan en güvenli ve dikkatli biçimde nakledebilmek için sadece tecrübeli sağlık personeli ve tam tıbbi donanıma sahip ambulans jetler kullanılır.

Ambulans uçakları, (örn. Bombardier Learjet, Cessna Citation Jet, Bombardier Challenger ve Beechcraft King Air) hastanın tıbbi nakli sırasında en iyi hasta bakımını sağlayabilmek için, gerekli durumlarda ek ekipmanla desteklenebilen, entegre edilmiş sabit yoğun bakım ekipmanı ile donatılmıştır. Bu esneklik sayesinde hastanın gece gündüz kısa sürede hızlı ve güvenli şekilde tıbbi nakli sağlanır.

Ambulans jetlerinin tıbbi donanımı

Ambulans jetlerinin standart donanımı aşağıdaki tıbbi ekipmanı içerir:

  • Vakum şilte ve hasta yükleme sistemi olan Lifeport yoğun bakım ünitesi
  • Merkezi oksijen tüpü (min. 6000 litre) ve isteğe bağlı yedek tüp
  • Çok parametreli yoğun bakım nakil monitörü
  • Kompakt defibrilatör/monitör sistemi
  • Komplike solunum örnekleri için yoğun solunum cihazı
  • Mobil kan gazı analiz aleti
  • Uzak iletişim için uydu telefonu

Bu sadece örnek bir listedir - elbette her tıbbi nakil hizmeti için, hastanın durumuna göre çok sayıda ek ekipman tedarik ediyor ve böylece hastanın sağlığı ve rahatını garanti altına alıyoruz.   

Yoğun bakım hastalarının tıbbi nakli

Ausstattung eines Ambulanzjets

Ambulans uçak ile en komplike tanılı yoğun bakım hastalarının dahi güvenli bir şekilde tıbbi naklini sağlayabiliriz. Hastalar uçakta en mükemmel şekilde bakılır ve kısa sürede varış noktasına ulaştırılır. Tıbbi nakil hizmeti, gerektiğinde anında müdahalede bulunan yoğun bakım uzmanları eşliğinde gerçekleştirilir.

Ambulans uçakta ayrıca, bazı tanılarda tıbbi nakil sırasında mutlaka gerekli olan kabin basıncını yer basıncı koşullarına (deniz seviyesinde uçuş) uygun hale getirme imkanı vardır.

Yoğun bakım hastalarının tıbbi naklini, gerektiğinde hastaneden havaalanına ve hava ambulans hizmeti sonrasında varış hastanesine ambulans aracı ile gerçekleştiriyoruz. Özellikle ağır hastalar için kapsamlı yataktan yatağa hizmetimiz yararlıdır: Bir yandan aile ve hasta için olası bekleme sürelerini en aza indirgiyor, diğer yandan tıbbi nakil süresi boyunca gerekli hasta bakımını sağlıyoruz.

Sorunuz mu var?

Tıbbi nakil hizmetinin seyri ile ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?  SSS bölümünde hastalarımızın sıkça sorduğu soruların cevaplarını derledik.

Bizimle iletişime geçin

Daha fazla bilgi veya ücretsiz ve bağlayıcı olmayan teklif almak için lütfen bizimle iletişime geçin. Sizin durumunuzda yolcu uçağı ile hasta naklinin mümkün olup olmadığı, hastayı hava ambulansı veya helikopter ile transferin mi daha mantıklı olacağı konusunda sizi bilgilendiriyoruz. Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin