Üyelikler

Tek başına yapılması mümkün olmayan birçok şey birlikte çözümlenebilir.. Özellikle tıbbi uçuşlarda, acil durumda olan insanlara hızlı bir yardım sağlamak sadece güçlü bir birlik ile mümkündür . Sonuçta bunun için en iyi temel şartların yerine getirilmesi ve tüm katılımcılar arasında en iyi uyumun sağlanması gerekir. Bizler de tıbbi uçuşları her yönüyle geliştirmek istiyoruz. Bu yüzden bizimle aynı hedefi paylaşan çeşitli dernekler ve organizasyonlara üye olmaktan gurur duyuyoruz.

Sınır tanımayan doktorlar

Her insanın uyruk, ırk, din ya da siyasi görüş fark etmeksizin profesyonel tıbbi desteğe hakkı vardır. Bu temel ilkeye bağlı olarak sınır tanımayan doktorlar özellikle savaş bölgelerindeki insanları ve doğal afet kurbanlarını ameliyat ediyorlar. Bu hümanist çalışma 1999 yılında Nobel Barış Ödülüne bile layık görülmüştür. Herkesin mümkün olan en iyi tıbbi bakımdan faydalanabilmesi için, bizlerde dünyanın her yerinde bulunan insanların önyargılardan uzak destek almasını temsil ediyoruz. Bizlerde bu değerleri sınır tanımayan doktorlar ile ortaklığımızda yaşıyoruz.

Association of Air Medical Services (AAMS)

AAMS

Association of Air Medical Services, dünyanın her yerine hava ambulansının hayat kurtaran görevini destekleyen bir organizasyondur. Yüksek kaliteli, güvenli ve etkin hava ambulans yöntemleri için ve her hasta için ulaşılabilir olmasına yönelik çalışmalar yapmaktadır. AAMS buna yönelik dünyanın her yerinde hava ambulansçılığı ile ilgili eğitim programları ve güvenlik eğitimleri vermektedir. Association of Air Medical Services’ın kendini bu denli güvenliğe ve kaliteye adanmışlığı, bu organizasyonu hava ambulans merkezi için en ideal partner kılmaktadır. 

National Business Aviation Association (NBAA)

NBAA

İkinci Dünya Savaşından kısa bir süre sonra National Business Aviation Association (NBAA) kurulmuştur. Bu dernek Genel Havacılığı desteklemektedir. Yani ticari uçuş güzergahları dışında uçakların iş için kullanılması. Hava ambulansçılığı, genel havacılığın önemli bir parçasıdır. NBAA’nın dünyanın her yerinde yürüttüğü güvenliğe teşvik, genel havacılığın hazır bulunma ve etkinlik çalışmaları, hava hasta transferine ihtiyaç duyan hastaların her yerden direkt faydalanabileceği avantajlar sağlamaktadır.

Bizimle iletişime geçin