Sıkça sorulan sorular

› Korona virüslü hastaları transfer edebiliyor musunuz?

Evet. Covid-19 hastalarının transferi çoğu zaman mümkündür. Güvenli transfer için modern izole aleti kullanmaktayız. Böylelikle hastanın tedavisini en iyi şekilde devam ettirebiliyoruz ve aynı zamanda virüsün başkasına bulaşmamasını sağlıyoruz.

Başka sorunuz mu var veya ücretsiz fiyat teklifi mi almak istiyorsunuz? Bize günün her saatinde aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Hava Ambulans Merkezi kimdir?

Hava Ambulans Merkezinde daima emin ellerdesiniz: Yıllardır profesyonel uzmanlık, dürüstlük ve doğruluk ilkeleriyle uçak veya helikopter ile hasta transfer hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Hizmetlerimize güvenin. Hava ambulans merkezinde sizi bekleyen tecrübeli bir hava ambulans şirketidir.

İster tıbbi nakil, hava ambulans hizmeti veya yurt dışında tedavi amaçlı bir uçuş olsun: Tecrübeli ekibimiz tüm hizmetleri bilinçli ve yetkin bir şekilde yerine getirir. Güvenliğiniz ve rahatınız bizim için önemlidir. Bu nedenle ekseriyetle en yüksek tıbbi standartları sunuyoruz. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla sorularınız için günün her saatinde bizzat hizmetinizdeyiz. Bizi arayın.

Hava Ambulans Merkezi ile sorunsuz yurtdışından tıbbi nakil hizmeti: Avantajlarınız

Beklenmedik acil durumlar, yaralanmalar ve ciddi hastalıklar maalesef tüm dünyada seyahat esnasında bile da başınıza dert açabilir. Yurt dışında benzer durumlara maruz kalan birçok kişi yaşayana kadar ciddi sağlık sorunlarını istisnai bir durum olarak düşünüyordu. Bize %100 güvenebilirsiniz. Yurt dışından tıbbi nakil hizmeti, uzman doktorlarımızın sürekli gözetimi altında gerçekleşir.

Avantajlarınız:

 • Uzun yıllara dayanan tecrübe:Uluslararası ekibimiz uzun yıllardır hastalara ve hasta yakınlarına hava yoluyla yurt dışından tıbbi nakil hizmeti ve hasta transfer organizasyonunda yardımcı olur. Deneyimlerimiz ve köklü bilgi birikimimiz sayesinde, her hava ambulans hizmetimizi hasta dostu olarak gerçekleştiriyoruz.
 • Modern teknoloji ve ekipman:Yurt dışı tıbbi nakil hizmetlerinde modern ve güçlü performansa sahip ambulans uçaklarımıza güveniyoruz. Böylece transfer esnasında mükemmel tıbbi bakım ve yüksek konfor sağlıyoruz.
 • Şeffaflık:Sözleşmeli bir uçak taşımacılık şirketiyiz, sadece aracı değiliz. Böylece şeffaflık ve güvenilir hizmet garantisi veriyoruz. Fiyatlandırma bu şekilde sürekli olarak izlenebilir ve bağlayıcı kalıyor.
 • Kişisel danışmanlık:Sizin için günün her saatinde bizzat görev başındayız - anonim bir çağrı merkezi değiliz. Hizmetlerimizle ilgili tüm sorularınızı yanıtlıyor ve yurt dışından hızlı ve bürokrasi ile vakit kaybetmeden tıbbi nakil hizmeti organize ediyoruz. Bizimle sadece telefonla değil, e-posta, iletişim formumuz veya canlı sohbet ile de iletişime geçebilirsiniz.
 • Dil engellerini aşmak:Genellikle, uygun bir tıbbi tedavi dil engeli nedeniyle başarısız olur. Bu riski ortadan kaldırmak için yabancı dil bilen ekibimiz günün her saatinde sizin için görev başındadır. Talep üzerine, sizin için bir tercüman görevlendiriyoruz.
 • 24 saat ulaşılabilirlik:Acil bir durumda, sadece birkaç saat hayatınızın geri kalanını değiştirebilir. Günün her saatinde hizmetinizdeyiz ve kısa sürede kalkış organize edebiliyoruz. Bu şekilde mümkün olan en hızlı yardımı sağlayabiliyoruz.

Yurt dışından tıbbi nakil hizmeti: Hizmetlerimize genel bakış

Hasta transferi ve bilumum konuda tecrübeli hizmet sağlayıcınız olarak tıbbi transfer alanında geniş bir hizmet yelpazesi sunuyoruz. Güvenli bir yurt dışından tıbbi nakil hizmeti için, birçok alternatif arasından seçim yapabilirsiniz.

Eğer kritik zamanlı bir transfer söz konusu değilse ve hastanın sağlık durumu elverişli ise yolcu uçağı ile hasta transferi seçeneğini sunuyoruz. Nakil, hastanın durumuna bağlı olarak, oturarak, yatarak veya ayrı bir hasta taşıma kompartımanında (PTC) gerçekleştirilebilir. Böylece hasta yakınları da hastanın yakınında kalabilir. Kritik zamanlı yurt dışından tıbbi nakil hizmetlerini ise modern donanımlı bir ambulans jeti veya ambulans helikopteri ile gerçekleştiriyoruz. Bu şekilde kısa mesafelerde doğrudan hastaneye kadar gidebilirsiniz.

Hangi seçenekte karar kılarsanız kılın sağlık ekiplerimiz yurt dışından tıbbi nakil hizmetinin başından sonuna kadar size eşlik eder. Gerekli bilumum bürokratik işlemleri de biz üstleniyoruz.

Bizimle iletişime geçin

Hizmetlerimiz ile ilgili sorularınız var mı veya yurt dışından tıbbi nakil hizmetinden yararlanmak mı istiyorsunuz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Hava ambulans hizmeti için nasıl iş emri verilir?

Lütfen bizi arayın veya aşağıdaki yollardan iletişime geçin:

İsteğiniz üzerine sizi ücretsiz ve bağlayıcılık olmadan geri arayabiliriz. Sizinle istişare ederek en uygun hasta transferi ile ilgili tüm sorulara açıklık getiriyoruz. Sizin için, aileniz ve arkadaşlarınızla görüşebileceğiniz bireysel ve ücretsiz bir hesap çıkartıyoruz. Gerekli yazışmaları en basit düzeyde tutuyoruz.

Uçuş için tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra bizden yazılı bir teklif alırsınız. Teklife, uçuş zamanı, varış noktası, karşılama zamanı gibi bilgiler içeren detaylı uçuş planı dahildir. Teklifimizi onayladığınızda hava ambulans uçuşunun planlamasına başlıyoruz ve gerekli tüm izinleri alıyoruz.

 Hava ambulans hizmetinin ödemesi normalde havale veya kredi kartı ile yapılır. Nakit ödeme yapmak istiyorsanız, Wuppertal’da bulunan merkezimizden veya dünya çapındaki ofislerimizden birinden randevu alabilirsiniz.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz. 

Başka sorularınız varsa veya bize bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak istiyorsanız, bize günün her saatinde yukarıdaki iletişim kanalları üzerinden ulaşabilirsiniz.

› Sizi İnternet'te buldum - doğru yerde miyim?

Hava ambulans merkezi özel hava ambulans hizmetleri, yurt dışından tıbbi nakil hizmetleri ve hasta transferleri için kurulmuş bir hizmet sağlayıcısıdır. Ulusal ve uluslararası tıbbi nakil organizasyonundaki uzun yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde size tam olarak ihtiyaç duyduğunuz hizmetleri sunuyoruz. Sizin için tıbbi transfer ve hava ambulans hizmeti ile ilgili tüm hizmetleri üstleniyoruz. Dünya çapında çalışıyoruz ve hizmetlerimizi çeşitli dillerde sunuyoruz; Türkçe, Almanca, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Lehçeve dört Arapça lehçesinde. Talep üzerine, doktorlar ve hastanelerle doğrudan iletişim kurmak için ve bu zor süreci sorunsuz bir şekilde atlatmak için, ayağınıza kadar gelebiliriz.

Doğru zamanda doğru yerde ve adil bir fiyata hızlı ve bürokrasi ile vakit kaybetmeden yardım sağlıyoruz. Bu ilkeler çerçevesinde size her zaman bireysel ve maliyet açısından şeffaf bir teklif oluşturuyoruz. Anonim bir çağrı merkezi değiliz: Bizi aradığınızda sizi günün her saatinde sözlü ve fiili olarak destekleyen, tıbbi nakil hizmetlerinde tecrübeli bir çalışan ile görüşürsünüz.  En iyi bireysel bakımınız için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

Tecrübemize ve uzmanlığımıza güvenin:

 • Dünya çapında hizmet veren bir hava ambulans hizmeti kurumuyuz
 • Sözleşmeli bir uçak taşımacılık şirketiyiz, sadece aracı değiliz
 • Kurumumuz, tıbbi hava yolu taşımacılığında 40 yılı aşkın tecrübeye sahiptir.
 • Size bağımsız ve hasta için mümkün olan en iyi tedaviyi göz önünde bulundurarak danışmanlık yapıyoruz
 • Hizmetlerimiz ISO 9001 standartlarına uygundur ve TÜV SÜD tarafından sertifikalıyız
 • Deneyimli kadromuz günün her saatinde sizin için şahsen görev başında.

 Şirketimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha çok bilgi edinin.

Her türlü sorularınız ve sorunlarınız için günün her saatinde hizmetinizdeyiz. Talebiniz üzerine durumunuza özel ücretsiz bir teklif oluşturuyoruz. Bizi arayın. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Tıbbi nakil hizmeti ne kadar hızlı organize edilebilir?

İhtiyaç durumunda sadece bir saatlik bir ön hazırlık süresi içinde yurt dışından tıbbi nakil hizmeti gerçekleştirilebilir. Kullandığımız ambulans uçaklar stratejik olarak dünya çapında konumlandırılmış durumda ve kalifiye sağlık personeli her zaman görev başındadır. Özel izinlerin gerekli olması durumunda, işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlıyoruz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

Acil durumlarda bizi telefon ile aramanızı tavsiye ederiz. Tereddüt etmeyin, memnuniyetle hizmetinizdeyiz.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi  bulabilirsiniz.

› Hangi ülkelerden hasta alıyorsunuz?

"Dünya çapında yardım sağlıyoruz" felsefesiyle dünya çapında hava ambulans hizmetleri, tıbbi nakil hizmetleri ve tahliye uçuşları gerçekleştiriyoruz. İster Avrupa’da, Asya’da, Afrika’da, Kuzey, Orta veya Güney Amerika’da veya Okyanusya'da yardımımıza ihtiyacınız olsun: En yüksek tıbbi standartlarda dünya çapında hava ambulans hizmetleri ve tıbbi nakil hizmetleri organize ediyoruz.

Ambulans uçaklarımızın hizmet verdiği tüm havaalanlarınıkıtalara ve ülkelere göre sizin için listeledik.  Kısa mesafelerde kullandığımız helikopterlerle çoğu zaman doğrudan hastanenin çatısında kalkış ve iniş yapabiliyoruz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ist? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Tıbbi nakil hizmetinin maliyeti nedir?

Uçak ile tıbbi nakil hizmetinin maliyeti birçok faktöre bağlıdır. Başlıca faktörler:

 • katedilecek mesafenin uzunluğu
 • hastanın sağlık durumu
 • kullanılan uçak modeli
 • uçakların kullanılabilirliği
 • uçuşun aciliyeti

Günün her saatinde, ihtiyaçlarınıza uygun bağlayıcı olmayan bir teklif oluşturmak için hazırız. Bizi dilediğiniz zaman arayın! Size yardım etmek için buradayız.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Hastanın uçuş için elverişli olup olmadığına kim karar verir?

Hastanın transfer için elverişli olup olmadığına sadece doktorlarımız karar verir!

Hastaya eşlik eden uçuş doktoru, uçakta hasta transferinin sorumluluğunu üstlenir. Bu nedenle sadece o, hastanın transfer için elverişli olup olmadığına karar verir. Uçuş doktorlarımız havacılık tıbbı alanında uzun yıllara dayanan tecrübeye ve uzmanlık bilgisine sahiptir. Bu nedenle bir hastanın transfer içi elverişli olup olmadığına en iyi onlar karar verir. Elbette doktorumuz net olmayan durumlarda tedavi eden doktorlarla istişare edecektir ve önemli kararlarda hastanın ailesiyle de görüşecektir.

Bazı durumlarda yerinde tedavi eden doktorlar dayanaksız olarak hastaların transfer için elverişli olmadıkları görüşünü sunarlar. Bunun birçok nedeni olabilir, örneğin bazen doktorlar tıbbi nakil için sorumluluk almaktan kaçınabilir veya sorumlu tutulmaktan korkabilirler. Maalesef bu tür kararlar çoğu zaman tamamen ekonomik sebeplere dayanıyor.

Ambulans uçakların çoğu yoğun tıbbi bakıma uygun olarak donatılmıştır. Komadaki hastalar veya felç veya kalp krizi geçiren hastalar dahi transfer edilebilir. Hastanın sağlığı her türlü transferde en yüksek önceliğe sahiptir, bu yüzden tüm uçuşları özenle planlıyoruz. Uçuş planlayıcısının yanı sıra uzman doktorlar en başından beri uçuş planına dahil edilir. Tıbbi açıdan kapsamlı olarak her şeyi netleştiriyoruz ve gerektiğinde uçuştan önce doktorlar arasında konsültasyon gerçekleştiriliyor. Böylece havada ve karada hasta transferinin tamamı sırasında en iyi tıbbi bakımı sağlıyor ve hasta yakınlarının yükünü hafifletiyoruz.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Hastanın transfer için elverişli olup olmadığına hastane karar verir mi?

Hayır. Hastane doktorları çoğu zaman ambulans uçakta hangi yoğun bakım donanımının bulunduğunu bilmezler. Bu nedenle sıklıkla sorumluluk üstlenmekten çekinirler. Bunun yerine hastanın transfer için elverişli olmadığını iddia ederler. Gerçek şu ki: Bir hastanın transfer için elverişli olup olmadığı konusunda daima tıbbi departmanımız karar verir. Hasta, tedavi edildiği hastane tarafından transfer edilemez olarak değerlendirilirse bile, bu kararı kabul etmek zorunda değilsiniz. Sadece bizi aramanız yeterli. Size her durumda hasta için en ideal çözümü bulmak için yardım etmeye hazırız.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Hastanenin doktorları muvafakatname ile onları her türlü sorumluluktan muaf tutmamızı zorunlu kılıyorlar. Ne yapmalı?

Bizim doktorlarımız uçuş öncesinde hastayı uçuş için elverişli olarak değerlendirirlerse, onların yetkinliğine güvenebilirsiniz. Bu durumda bu tür bir muvafakatname imzalayabilirsiniz ve hastaneden kendi sorumluluğunuz ile ayrılabilirsiniz. Uçuş doktorlarımız havacılık tıbbı alanında yıllara dayanan deneyime ve engin uzmanlık bilgisine sahip, böylece bir hastanın transfer için elverişli olup olmadığını en iyi şekilde değerlendirebilirler. Ambulans uçaklarının yoğun bakım donanımı sayesinde dünya çapında en ağır yoğun bakım hastaları için dahi güvenli bir şekilde yurt dışından tıbbi nakil hizmeti ve hava ambulans hizmeti sunabiliriz.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Hastane hastayı taburcu etmiyor? Ne yapabiliriz?

Çoğu durumda hasta rızası dışında hastanede tutulamaz. Bu kural neredeyse her ülkede geçerlidir. Bununla birlikte, tedavi eden hastane sizinle iş birliği yapmak istemeyebilir. Dil engelleri veya yerinde personelin yeterince işine bağlı olmaması  tıbbi nakli imkansız gibi gösterebilir. Bu durumda hastanın taburcu edilmesi konusunda ısrar edebilir veya gerekirse sorumluluğu üstlenebilirsiniz. Hastane yine de uyumlu davranmazsa, bizi arayın. Zor durumlarda bile bireysel olarak hastaya özel bir tıbbi nakil organizasyonu için hızlı ve çözüm odaklı çalışıyoruz.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Hastane talebimize rağmen hasta raporu düzenlemiyor. Buna hakkı var mı?

Hayır. Dünyanın her ülkesinde hastaya veya ailesine en kısa sürede hastanın güncel sağlık durumu ile ilgili tıbbi bir rapor verilir. Hastane tıbbi rapor veya taburcu evraklarını vermekten imtina ediyorsa, hakkınızı aramak için ısrarcı olun.

Eğer çabalarınız sonuçsuz kalıyorsa, bizi arayın ve birlikte bir çözüm bulmaya çalışalım. Çoğu zaman, ilgili doktorların ağır iş yükü nedeniyle tıbbi raporu hızlı bir şekilde hazırlamak için vakit bulamazlar. Böyle durumlarda uçuş doktorlarımızla doktorlar arasında yapılan konsültasyonlar mantıklı ve çoğu zaman da yeterlidir.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Tedavi eden hastane iş birliğine yanaşmıyor - ne yapabilirim?

Bazı hastaneler tıbbi evrakları teslim etmek istemez. Çoğu zaman hastayı sözde transfer için elverişli olmadığı için taburcu etmek de istemezler. Bunun için birden fazla neden olabilir. Finansal boyutun yanı sıra tedavi eden doktorların sorumluluk alma konusundaki çekingenliğinin de etkisi büyüktür. Ancak bu yersiz bir kaygıdan ibarettir. Uçuş doktorumuz uçak ile hasta transferi ile ilgili tüm sorumluluğu üstlenir. Bu nedenle hastanın transfer için elverişli olup olmadığı konusunda sadece o karar verir.

Uçuş doktorlarımız havacılık tıbbı alanında uzun yıllara dayanan tecrübeye sahiptir. Bu nedenle bir hastanın transfer için elverişli olup olmadığı konusunda en iyi onlar karar verir. Lütfen bizimle iletişime geçin: Sizi evinize veya dilediğiniz hastaneye nakletmek için her zaman hava ambulans hizmeti organize ediyoruz. Birlikte her zaman bir çözüm buluruz.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Hastane ve doktorlarla iletişimde kim yardımcı olur?

Personelimiz yabancı dil konuşmaktadır ve yaygın olmayan dilleri de ana dili olarak konuşan personelimiz mevcuttur. Bu nedenle size her zaman hastane ve doktorlarla iletişimde yardımcı olabiliriz. İhtiyaç halinde, size dünyanın her yerinde şahsen destek sağlayan uygun bir tercüman veya yabancı dil bilen bir doktor görevlendiriyoruz.

Varış noktasının diline bağlı olarak, çoğu durumda tüm refakatçiler arasında doğrudan iletişim sağlayabilmek için, hava ambulans hizmetinde uluslararası tıbbi ve tıbbi olmayan personel görevlendiriyoruz.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Hava ambulans hizmeti için hangi evraklar gereklidir?

 Hastanın sağlığı ve tıbbi güvenliği bizim için daima önceliklidir. Bu nedenle, evrakların tamamı hazır değilse bile hava ambulans hizmetini organize ediyoruz. Evraklar daha sonra da – kısa zamanlı olsa bile - getirilebilir. Evrakların eksik olması bizim için uçak ile yurtdışından tıbbi nakil hizmetinde engel teşkil etmez.

Hava ambulans hizmetleri ve yurt dışından tıbbi nakil hizmetlerinde pasaport ve vize gibi seyahat evraklarının yanı sıra, (mecbur olmamakla birlikte) tedavi eden hastanenin tıbbi raporları da gerekebilir. Yabancı dilde tıbbi raporlar hava ambulans hizmeti öncesinde doğrudan yabancı dil bilen doktorlarımız tarafından okunabilir veya ihtiyaç halinde çevrilebilir. 

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Hasta yakını uçuş sırasında refakat edebilir mi?

Uçak ile hasta transferlerinin neredeyse tümünde en az bir kişi, çoğu zaman bir hasta yakını, refakat edebilir. Kullanılan ambulans uçağa ve hastanın sağlık durumuna bağlı olarak, uçağa birden fazla refakatçi ve bagaj alınabilir. Sizin özel durumunuza uygun bir transfer çözümü oluşturuyoruz. Bunun için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Hasta, hava ambulans hizmeti esnasında yanına bagaj alabilir mi?

Yurt dışından tıbbi nakil hizmetlerinde ve başka havacılık tıbbı hizmetlerinde her zaman yanınıza el bagajı alabilirsiniz. Daha fazla bagaj, kullanılan ambulans uçağın boyutuna bağlıdır: Çoğu ambulans jetinde, geniş tıbbi ekipman nedeniyle, yolcu başına yalnızca bir el bagajı taşınabilir. Daha büyük ambulans jetlerinde bagaj için daha fazla yer mevcuttur.

Bir hava ambulansı seçerken, seçme şansınız vardır: Yanınıza çok bagaj almak istiyorsanız, daha büyük bir ambulans uçak seçebilirsiniz. Hava ambulansı ve yurt dışından tıbbi nakil hizmetlerinde bagaj alımı ile ilgili tüm sorularınızı yanıtlıyoruz.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Tekerlekli sandalye alınabilir mi?

Büyük ambulans uçakları epeyce ağır olan, büyük elektrikli tekerlekli sandalyeleri de alabilir. Küçük katlanabilir modeller ise küçük de olsa her türlü ambulans uçağa alınabilir ancak önceden bildirilmeleri gerekir. Size memnuniyetle yardımcı olur ve ambulans uçağınızı seçerken alınacak tekerlekli sandalyeyi de dikkate alırız.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Hastanede konuşulan dili konuşmuyoruz. Bize yardım edebilir misiniz?

Dil engeli hastanın durumu ile ilgili olarak tıbbi bilgiye ulaşamamanıza sebep olabilir. Böyle bir durumda size memnuniyetle yardımcı oluruz. İlgili dilde telefon ile doktorlar arası konsültasyonlar gerçekleştirerek sizin için ilgili tıbbi bilgiye ulaşıyoruz. Yurt dışından tıbbi nakil hizmeti için bu çoğu zaman yeterlidir.

Bunun dışında sizin için bir tercüman veya yerinde tedavi eden doktorlarla görüşen ve hastanın sağlık durumu hakkında görüş edinen yabancı dil bilen uçuş doktoru görevlendirebiliriz. Eğer hastanede dil sorunları nedeniyle yardıma ihtiyacınız olursa, bize bu konuda hasta nakil hizmeti planlamasının başında bilgi vermenizi rica ederiz. Bu durumda sizin için hastanın ana dilini veya ülkesinde konuşulan dili bilen tıbbi personel görevlendiriyoruz.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Uçuş doktorları hangi dili konuşuyor?

Ambulans uçakta doğrudan iletişim sağlamak istiyoruz Bu nedenle daima hastanın konuştuğu dili konuşan tıbbi bir ekip oluşturmaya çalışıyoruz. Çünkü bu şekilde hava ambulans hizmetinin daha rahat geçmesi ve hastanın güven duyması sağlanır.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Aile hekimim uçuş esnasında bana refakat edebilir mi?

Temel tıbbi şartlar bunun için elverişli olduğu takdirde aile hekiminiz refakatçi olarak size uçuş esnasında eşlik edebilir. Ancak aile hekimi ambulans uçakta görev yapan havacılık tıbbı alanında uzman ekibin yerini tutamaz.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Yurt dışında tedavi olmak istiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?

Elbette. Size dilediğiniz hastane ile ilk temas ve formalitelerin halledilmesinden hava ambulans hizmetinin ve kara transferlerinin organizasyonuna kadar konaklamanın tamamını organize etme konusunda memnuniyetle yardımcı oluruz. İsteğiniz üzerine size hastanede kaldığınız süre boyunca yerinde kapsamlı destek sağlıyoruz. Tedavinizi mümkün mertebe konforlu ve komplikasyonsuz geçirmeniz için sizin için aynı zamanda tecrübeli ve yabancı dil bilen personel görevlendiriyoruz.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Hastayı havaalanına kim götürüyor?

Tüm yurtdışından tıbbi nakil hizmetlerinde kapsamlı tek elden hasta transferi prensibimize uygun olarak kusursuz bir hasta nakil hizmeti sağlıyoruz. Çoğu durumda hasta nakil hizmetlerinde ambulans uçakları kullanıyoruz. Hastayı, bekleyen ambulans uçağa transfer etmek için ambulans veya cankurtaran aracıyla nitelikli bir kara ulaşımı sunuyoruz. Hastayı uçaktan varış hastanesine ambulans aracı veya cankurtaran aracı ile transfer ediyoruz. Dilerseniz kara transferlerinizi kendiniz de üstlenebilirsiniz. Bu konuda size memnuniyetle yardımcı oluruz.

Ambulans helikopter ile yapılan transferlerde kara ulaşımı ortadan kalkar çünkü ambulans helikopter doğrudan hastanenin arazisine veya yakınına iniş yapabilir.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Hasta yakınlarının havaalanına transferini kim sağlıyor?

Birçok durumda uçuş için kayıtlı hasta refakatçileri de ambulans aracı veya cankurtaran aracıyla taşınabilir. Eğer bu mümkün değil ise, refakatçilerin de havaalanına uygun şekilde taşınmasını sağlıyoruz.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Yolcu uçağı ile hasta transferi için hangi koşullar geçerlidir?

Her hasta için yolcu uçağı ile hasta transferi olanağını kontrol ediyoruz. Bunun için en önemli koşul hastanın sağlık durumunun stabil olmasıdır. Yolcu uçağı ile hasta transferi sadece doğrudan uçuş güzergahları için sunulur.

Yoğun bakım hastaları genelde ambulans uçak ile transfer edilir. Sınırlı sayıdaki uçuş güzergahlarında hastaların daha az maliyetli yolcu uçağı ile PTC’de (Hasta Taşıma Kompartımanında) transfer edilmesi de mümkündür. Ancak az sayıda havacılık şirketi PTC transfer hizmeti sunar. Yüksek hazırlık maliyetleri nedeniyle PTC ile transfer hizmeti sadece uzun menzilli güzergahlarda mümkündür. Bu nedenle çoğu yoğun bakım hasta transferi için ilk seçenek ambulans uçaktır.

Sizi hasta dostu ve ekonomik bir hasta transferi konusunda memnuniyetle bilgilendiriyor ve hasta transfer hizmetinin tamamını sizin için organize ediyoruz.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Hava ambulans hizmeti için hangi uçaklar kullanılır?

Hasta için en iyi bakımı sağlamak için, sizin durumunuza en uygun ambulans uçağı seçiyoruz. Hastanın sağlık durumunun yanı sıra, uçuş mesafesi, refakatçi sayısı ve ekonomi de önemlidir.

Birçok ambulans uçak uzun menzilli olup oldukça hızlıdır ve bu nedenle kısa, orta ve uzun mesafeler için uygundur. Kullandığımız modeller

 • Bombardier Learjet 31, 35, 35A, 36, 45, 55 ve 60
 • Bombardier Challenger
 • Cessna Citation CJ2, CJ3, CJ4, Bravo, Souvereign ve Mustang
 • Embraer Phenom
 • Gulfstream 100

Kısa uçuş mesafelerinde turboprop ambulans uçak ekonomik bir alternatif olabilir ve kısa iniş pistleri ve yakın havaalanları için kullanılabilir. Böylece toplam transfer süresini kısa tutabiliriz. Bu alanda kullandıklarımız:

 • Beechcraft King Air 90 ve 200
 • Piper Cheyenne III A

Birçok refakatçinin eşlik ettiği uçuşlarda Dornier tarafından üretilen uçakları tercih ediyoruz. VIP hasta transferlerinde Boeing marka ambulans jetleri(BBJ) veya başka üreticilerin tanınmış modellerini tercih ediyoruz.

Ayrıca: Bizde seçim sizin, teknik imkanlar çerçevesinde hava ambulans hizmetiniz için tercih ettiğiniz uçak modelini seçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız!

Uçak modelleri hakkında daha detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Uçak modelini kendim seçebilir miyim?

Evet. Hastanın sağlık durumu, uçuş mesafesi, refakatçi sayısı ve bagaj miktarına bağlı olarak hava ambulans hizmetiniz için birçok uçak modeli uygun olabilir. Bu modeller arasından tercih ettiğiniz ambulans uçağı seçebilirsiniz. Elbette isteklerinizi dikkate alıyor ve size seçiminizde yardımcı oluyoruz.

Uçak modelleri hakkında daha detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Hava ambulans hizmetine hangi personel eşlik ediyor?

Her uçuşta iki pilot görev alır. Hastanın bakımı ile ilgilenen uzman sağlık personelimiz mevcuttur. Ambulans uçağın ekibi ve tam tıbbi donanımı hastanın sağlık durumuna göre planlanır.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Uçakta hangi tıbbi ekipmanlar mevcut?

Uçak modellerine bağlı olarak ambulans uçaklar yoğun bakım donanımına sahiptir. Her bir hava ambulans hizmeti öncesinde uçağın donanımı hastanın bireysel ihtiyaçlarına göre uyarlanır. Böylece ağır yoğun bakım hastalarını da hızlı ve güvenli bir şeklide transfer edebiliriz.

 Bir ambulans jetin standart donanımı aşağıdaki donanımları içerir:

 • Vakum şilte ve hasta yükleme sistemi olan Lifeport yoğun bakım ünitesi
 • Merkezi oksijen tüpü ve isteğe bağlı ek tüp
 • Çok parametreli yoğun bakım nakil monitörü
 • Kompakt defibrilatör/monitör sistemi
 • Komplike solunum örnekleri için yoğun solunum cihazı
 • Mobil kan gazı analiz aleti
 • Uzak iletişim için uydu telefonu

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Sigortam transfer masraflarını karşılıyor mu?

Bu soruya net bir cevap veremiyoruz, çünkü sigorta şirketleri bu konuda duruma göre karar alırlar. Bazı durumlarda uçak ile hasta transferinin tüm masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanır, bazı durumlarda ise sadece bir kısmı.

Anlaşmak için bize sağlık sigortası kurumunun imzası gerekiyor.  Özel bir görüşmede sigortanızın masrafları karşılama ihtimali konusunda sizi bilgilendirebiliriz.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Üye olmam gerekiyor mu?

Hayır. Bizde üyelik yoktur. Herhangi bir sözleşmeye bağlı olarak uçmuyoruz ve aşağıdaki durumlarda da sizin için hava ambulans hizmeti ve tıbbi nakil hizmeti organize ediyoruz:

 • Sigortalı değilseniz
 • Sigorta şirketiniz tıbbi nakil hizmetini üstlenmek istemiyorsa
 • Hastanın transfer için elverişli olup olmadığı şüpheli ise
 • Kendi isteğinizle transfer edilmek istiyorsanız

Bizi günün her saatinde arayabilir ve tıbbi nakil hizmetimiz konusunda kişisel danışmanlıktan yararlanabilirsiniz.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:

› Sözleşme ortakları için özel şartlarınız mevcut mu?

Dünya çapında hava ambulans hizmeti alanında uzun soluklu bir iş birliği konusunda istekliyseniz, sözleşme ortakları için çalışan departmanımız sizinle görüşmeye hazırdır. Tanınmış doktorlarla ve farklı ülkelerden çok sayıda hastaneyle sabit sözleşmelerimiz mevcuttur. Bizimle iletişime geçin ve birlikte bireysel bir çözüm üzerinde çalışalım.

Tıbbi nakil süreci ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz burada bu konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı veya bağlayıcı olmayan bir talepte bulunmak ister misiniz? Bizi günün her saatinde arayabilirsiniz. Bize ayrıca aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz: