Selale'den (Umman) yoğun bakım hasta transferi

Geçtiğimiz hafta bir Polonya vatandaşı için Arap Yarımadası’nın doğusundaki Umman’dan yurt dışından acil hasta nakil hizmeti organize ettik. Hasta komadaydı ve tamamen solunum cihazına bağlıydı. Ayrıca bir akciğer enfeksiyonu hastanın kritik sağlık durumunu daha da zorlaştırıyordu. Ancak bu vaka, klinik tablosu zor olan hastaların dahi transfer edilebileceğini göstermektedir. Bu tür zorlu yoğun bakım hasta transferlerini sabit yoğun bakım donanımına sahip ambulans jetiyle sadece çok kısa ön hazırlık süreleriyle gerçekleştirebiliyoruz.

Ertesi gün uçak ile yoğun bakım hasta nakli için Selale (Umman) havaalanına Bombardier Learjet 35 ambulans jeti hazır bulunuyordu ve hastayı hızlı ve güvenli bir şekilde Łódź-Lublinek olarak da bilinen Łódź'daki (Polonya) Władysław Reymont havaalanına getirdi. Lublinek Havaalanı, Łódź şehrine sadece 6 km uzaklıkta.

Elbette hastanın kurtarma uçağında tıbbi bakımı sağlandı. Komada yatan hastanın sağlık durumu, kesintisiz olarak deneyimli sağlık ekibimizin kontrolü altındaydı. Kapsamlı yataktan yatağa hizmetimiz sayesinde yurt dışından sorunsuz tıbbi nakil hizmeti organize ettik. Hastayı yoğun bakım donanımlı cankurtaran aracıyla havaalanından aldık ve sağlık ekibi eşliğinde Kalisz’teki hastaneye naklettik.

Intensivtransport aus Salalah (Oman)

Her daim yanınızdayız

Görüldüğü gibi uzun mesafeler, egzotik güzergahlar veya zorlu klinik tablolar Hava Ambulans Merkezi için engel teşkil etmez. İster yoğun bakım hasta transferi ister yurt dışından tıbbi nakil hizmeti ister tatilde yaralanan hasta transferi olsun; yurt dışından tıbbi nakil hizmetinde neredeyse her durum için uygun bir hava ambulansı tedarik ediyoruz.

Sorunuz var mı?

Tıbbi nakil organizasyonu hakkında daha fazla bilgi ister misiniz?  SSS bölümünde sizin için birçok yararlı bilgi derledik.

Bizimle iletişime geçin

Sorularınız varsa veya tıbbi nakil hizmeti için bağlayıcı olmayan bir teklif almak isterseniz bizi günün her saatinde arayabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin