Kinşasa’dan (Kongo) tıbbi nakil hizmeti

Geçtiğimiz hafta hava ambulans merkezi Kinşasa’dan (Kongo) Paris’e uçakla kıtalararası bir hasta nakli hizmeti gerçekleştirdi. Bir tüberküloz hastası, Kongo’daki sağlık kurumlarında eşit kalitede bir tedavinin sağlanması mümkün olmadığından Fransa’da bulunan uzman bir klinikte tedavi edilecekti. Özellikle hijyenik zorlukları göz önüne alarak, hasta nakil hizmetinin tamamını kapsamlı yataktan yatağa prensibimiz doğrultusunda düzenledik. Hava ambulans hizmetinin yanı sıra Kinşasa ve Paris’te ambulans aracıyla transferi de organize ettik. Elbette Afrika’dan yapılan hasta nakil hizmetinde gerekli aşıları yapılmış olan tecrübeli sağlık ekibi de bulundu.

Ambulans aracı ve ambulans uçağı

İş emri verildikten hemen sonra tıbbi departmanımız Kongo’daki hastaneden bir rapor düzenlenmesini istedi ve hastanın transfer edilebilirliğini değerlendirmek ve gerekli tıbbi bakımın kapsamını belirlemek için telefon ile tedaviyi yapan doktorlarla iletişim kurdu. Kongo’dan tıbbi nakil hizmeti için Ndjili havaalanından kalkacak olan bir Gulfstream G100 ambulans uçak tedarik edip her zamanki gibi gerekli tüm uçuş ve iniş izinlerini hızlıca aldık. Ancak beklenmedik büyük bir sorunla karşılaştık: Uçuş planımızı neredeyse tamamlamışken, hasta için Paris’te gitmek istediği hastanede henüz yer açılmadığını öğrendik. Sorun değil: Hava ambulans hizmetinin yabancı dil bilen tıbbi nakil hizmetleri Kinşasa ve Paris’te sorumlu doktorlarla iletişime geçerek kısa sürede hastanın Fransa’da kabulünü gerçekleştirdi. Kalkış gününde hasta nakil hizmetinin olağan süreci sorunsuz gerçekleştirilebildi ve hasta zamanında özel Charter uçuşları ve hava ambulansları için hizmet veren ve uçuşların daha hızlı organize edildiği Paris Le Bourget havaalanına getirildi.

Sorunuz var mı?

Tıbbi nakil organizasyonu hakkında daha fazla bilgi ister misiniz?  SSS bölümünde sizin için birçok yararlı bilgi derledik.

Bizimle iletişime geçin

Sorularınız varsa veya tıbbi nakil hizmeti için bağlayıcı olmayan bir teklif almak isterseniz bizi günün her saatinde arayabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin