Yoğun bakım hastalarının transferi

Ağır hastalıklarda yoğun bakım tedavisi gerekli olabilir: Yoğun bakım tedavileri, hastaların yaşamsal fonksiyonlarını sürdürmelerine yardımcı olmaktadır. Bu tedavi, yoğun bakım hastalarının sağlık durumunu izlemek ve kontrol altında tutabilmek, organ sistemleri yanı sıra kalp atışı, kan basıncı ve oksijen doygunluğu sürekli gözetim altında tutabilmek için, özel tıbbi ekipman kullanımını gerektirmektedir.

Intensivstation

Yurtdışında özellikle ağır hastalıklar veya kazalar söz konusu olduğunda, çoğu zaman özel bir kliniğe yoğun bakım transferi gereklidir. Bir klinikten başka bir kliniğe gerçekleşen yoğun bakım transferleri sırasında, bakıma ara verilmemesi gerektiğinden, özel donanımlı transfer araçlarına ihtiyaç duyulmaktadır. 

Yoğun bakım transferi için hangi ulaşım aracı uygundur? 

Kısa mesafelerde genelde yoğun bakım gerektiren hastaların transferi için, özel olarak donatılmış yoğun bakım ambulans aracı kullanılmaktadır.  Sıradan ambulanslar, yeterli tıbbi donanıma sahip olmadıklarından, yoğun bakım transferleri için uygun değildir.

Uçakla transfer, kritik zamanlı yoğun bakım hasta transferleri için uygundur. Böyle durumlarda ambulans helikopteri ile yoğun bakım transfer hizmeti sunuyoruz: Havalimanının dışına da iniş yapabildikleri için, hasta her yerden transfer edilebilir. Helikopterlerin oldukça kısa bir uçuş menzili olduğundan, daha çok Türkiye sınırları içerisindeki transferler için uygundur. Elbette ambulans helikopteri, başka bir yere transferi gerçekleşecek olan hastayı hava ambulansına ulaştırmak üzere, sıklıkla havalimanına ulaşım sağlar. 

Uzun mesafelerde yoğun bakım gerektiren hastaların transferi için, ambulans uçağı ile hasta dostu transfer en iyi seçenektir: Hava yolu üzerinden hasta transferi için, yoğun bakım olanaklarını aratmayan tüm tıbbi donanıma sahip ambulans jetleri kullanılmaktadır: Yoğun bakım gerektiren ilgili hastanın ihtiyaçlarını karşılamak için, kişiye göre ayarlanabilen entegre edilmiş sabit yoğun bakım ekipmanı mevcuttur.

Intensivtransport im Ambulanzflugzeug

Yoğun bakım transferleri için uygun bir doktorla beraber özel niteliklere sahip uzman sağlık personeli de hazır bulunmalıdır. Hastanın durumunu sürekli gözetim altında tutabilmek için, tüm yoğun bakım transferlerinde hastanın rahatından sorumlu bir uçuş doktoru bulunur. Acil bir durumda hayat kurtaran yoğun bakım tedbirlerini alabilmesi için, sağlık görevlileri ile birlikte her zaman hastanın yanındadır. 

Hava Ambulans Merkezi ile güvenli yoğun bakım transferi 

Yoğun bakım gerektiren hastaların transferini, uzun yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde kısa süre içerisinde organize ediyoruz. Özel ekibimiz, transferi tek elden organize eder: Büyük ölçüde yükünüzü hafifletmek adına tüm organizasyonu ve tedaviyi yürütecek olan doktorlarla iletişimi üstleniyoruz. 

Bağlayıcı olmayan özel bir görüşmede, hastaya özel güvenli ve hızlı yoğun bakım transferi organize edebilmek için alınması gereken tüm önemleri konuşabiliriz. 

Bizimle iletişime geçin