Tedavi amaçlı Almanya’ya uçmak

Okuma süresi: 2 dakika

Alman klinikleri dünya çapında mükemmel bir üne sahiptir. Özellikle Türkiye, Rusya ve Doğu Avrupa’nın geri kalanında olduğu gibi, Arap Yarımadası ve Asya’da da Almanya, yurt dışındaki tıbbi tedavinin ana hedeflerinden biri olarak kabul edilmektedir. Ruslar ve Kazaklar Almanya’nın medikal turizm sektörünün en yaygın yabancı grubudur. Ancak bu ülkelerden gelen hastaların yanı sıra, yıllardır Körfez ülkelerinden gelen hastaların sayısı en fazla artış gösterendir.

Özellikle aşağıdaki sağlık alanları yüzünden Almanya’da medikal turizmine çok talep var:

  • Kardiyoloji
  • Nöroloji
  • Onkoloji
  • Diş Hekimliği
  • Ortopedi
  • Göz Hastalıkları

Hastaların bu alanlarda kendi ülkelerinde yüksek kaliteli tıbbi bakım almaları çoğu zaman olası değildir. Alman sağlık sistemi ayrıca uluslararası alanda birçok tanınmış enstitü ve uzman hekimlerle çalışır. Özelikle Berlin, Bavyera ve Kuzey Ren-Vestfalya eyaletleri yabancı hasta akınına uğramaktadır.

Hastanede bulunan iki doktor

Bilimsel Özel Sağlık Sigortası Enstitüsü (WIP) tarafından yapılan en son araştırmaAlman sağlık sisteminin bu mükemmel itibarını doğrulamıştır. Alman hastaları Avrupa ortalamasına göre daha çok kendi sağlık sistemlerine güvenmektedirler. Çalışmaya göre Almanya’da ankete katılanların yüzde 11’i yurtdışında tedavi olmayı tercih ediyor, örneğin Hollanda'da ise bu oran yüzde 66.

Buna şaşırmamak lazım, çünkü Almanya’da hastalara Avrupa’ya kıyasla daha kısa bekleme süreleri, yenilikçi ilaçları daha hızlı tedarik edilmesi, doktorunu kendi seçme özgürlüğü ve kapsamlı hizmetler sunulur. Bu çalışma sonucuna yıllara dayanan tecrübelerimize dayanarak biz de katılıyoruz. 

Almanya'ya tedavi amaçlı gidilen en popüler yerler

Yurt dışından kısa sürede tıbbi nakil hizmetinin yanı sıra, Almanya’ya çok sayıda tedavi amaçlı hava ambulans hizmeti gerçekleştiriyoruz. Hastalarımızın çoğu eski BDT ülkelerinden (çoğunlukla Rusya) ve Arap ülkelerinden geliyor. Ayrıca: Genellikle, Charité veya Berlin Kalp Merkezi, Klinikum rechts der Isar ve Alman Kalp Merkezi (Münih) gibi büyük ve iyi bilinen kliniklerde tedavi edilmek istiyorlar.

Uzman pediatrik tedaviler için birçok uzmanlık dalı bulunan Sankt Augustin Asklepios Kinderklinik (çocuk kliniği) ve Deutsches Kinderherzzentrum (Alman Çocuk Kalp Hastanesi) oldukça popülerdir. Birçok tanınmış üniversite hastanesinin yanı sıra, Düsseldorf, Münih, Berlin, Heidelberg’de, vs. tanınmış özel klinikler de müşterilerimiz arasında oldukça popülerdir. Bu gözlemler de şaşırtıcı değildir ve tanınmış odak klinik listesi gibi mevcut hastane sıralamaları ile uyuşmaktadır. Almanya’da yüksek standartlarda tedavi olmak için dünyaca ünlü kiniklerin olduğu yoğun nüfuslu bölgelerin merkezlerine gitmeye gerek yoktur, çünkü hizmet seviyesi ülkenin her yerinde genel olarak yüksektir. Mevcut çalışma da bunu gösteriyor.

Almanya'daki tedavinizi organize ediyoruz

Hastalar ister onkolojik tedavi, kalp problemleri veya ortopedik tedaviler nedeniyle Almanya’ya uçmak istesin; sadece hasta nakil hizmetini organize etmekle kalmayıp, aynı zamanda sorunları, endişeleri ve soruları ile ilgilenen güvenilir bir muhataba ihtiyaçları vardır. Almanya’da tedavi görmek istiyorsanız, en iyisi Hava Ambulans Merkezi ile doğrudan bağlantıya geçmek. Kısa sürede, yataktan yatağa hizmet de dahil olmak üzere, Almanya’ya hasta nakil hizmetini organize ediyoruz ve giriş formalitelerinde de yardımcı oluyoruz. Arzu ederseniz kalmak istediğiniz hastanede işlemleri hallediyoruz ve hastane personeli ile iletişime geçiyoruz. Burada uluslararası hastalarımıza sunduğumuz hizmetlerimiz hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sorunuz var mı?

Tıbbi nakil organizasyonu hakkında daha fazla bilgi ister misiniz? SSS bölümünde sizin için birçok yararlı bilgi derledik.

Bizimle iletişime geçin

Sorularınız varsa veya tıbbi nakil hizmeti için bağlayıcı olmayan bir teklif almak isterseniz bizi günün her saatinde arayabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin