Sigortasız tıbbi nakil hizmeti

Okuma süresi: 2 dakika

Tatile gidenlere genellikle tıbbi nakil hizmetini de kapsayan bir yurt dışı sağlık sigortası önerilmektedir. Ancak, bu sigorta her durumlarda geçerli değildir. Özellikle meydana gelen acil durumlarda tıbbi nakil hizmeti sigorta tarafından genelde karşılanmaz. Sigortası olmayanlar tıbbi nakil hizmetini kendi finanse etmek durumundadır.

Zorunlu sağlık sigortası hasta nakil masraflarını karşılıyor mu?

Bu sorunun net bir cevabı yoktur. Her sigorta, durumu bireysel olarak ele alır ve verilen bilgiler ışığında karar verir. Maalesef sigorta şirketlerinde genellikle bu işlemler çok uzun sürüyor ve hastanın ve hasta yakınlarının bekleyecek zamanı olmuyor. Bizde durum böyle değil: Tıbbi nakil işlemini çok kısa zamanda organize ediyoruz. 

Sigorta olduğu halde masraflar karşılanmıyorsa

Birçok tatilci, tıbbi nakil hizmetini de kapsayan yurt dışı seyahat sigortası yaptırdıklarında kendilerini güvende hissediyorlar. Ancak: Sigorta çoğu zaman, tıbbi nakil hizmetini "tıbbi açıdan gerekli veya tıbbi açıdan mantıklı ise" karşılar. Hangi durumlarda tıbbi bir gerekliliğin söz konusu olduğu ise yoruma açık bir konudur. Birçok sigorta şirketi bu gri bölgeyi tıbbi nakil hizmetini karşılamamak için kullanır. Bu durumda, hastanın doğru hastanede düzgün bir tedavi görmesi için gereken zamanın büyük kısmı kaybediliyor. Hava Ambulans Merkezi sigortanız yoksa bile hava ambulans hizmeti sunuyor.

Oyuncak uçak ve  beyaz önlüklü doktor

Hava Ambulans Merkezi'nin hizmetleri

Ek sigorta yaptırmayan veya sigorta şirketi tarafından masrafları karşılanmayan kişiler, sigorta olmadan da hava ambulans hizmetinden yararlanabilir. Biz hastalarımızı istediklere yere götürüyoruz. Özel bir sigorta ibraz etmeye veya bir derneğe üye olmaya lüzum yoktur. Tıbbi nakil hizmetini aşağıdaki durumlarda gerçekleştiriyoruz:

  • Sigortanız yoksa
  • Sigortalıysanız, ancak sigorta şirketi tarafından masraflar karşılanmıyorsa
  • Hastanın transfer için elverişli olup olmadığı şüpheli ise
  • Kendi isteğinizle transfer edilmek istiyorsanız

Bize günün her saatinde ulaşabilir ve durumunuzu anlatabilirsiniz. Size ücretsiz ve bağlayıcı olmadan danışmanlık hizmeti sağlıyor ve en kısa sürede bir teklif gönderiyoruz. Teklif, talep ettiğiniz tüm hizmetleri içerir. Gerekli belgeleri hazırlıyoruz, kara transferini organize ediyoruz ve size uzman sağlık ekibimizle yataktan yatağa eşlik ediyoruz.

Sigortasız tıbbi nakil hizmetinin maliyeti nedir?

Her hasta; tıbbi geçmişi, sağlık durumu ve istekleriyle eşsizdir. Bu nedenle her sigortasız tıbbi nakil hizmeti için maliyeti bireysel olarak hesaplıyoruz. Hastanın karşı karşıya kalacağı maliyetler talep edilen hizmetlere ve nakil koşullarına bağlıdır.

Her şeyden önemli olan, katedilecek uçuş mesafesidir. Ayrıca uçağın ne kadar kısa sürede hazır olması gerektiği de önemlidir. Tıbbi nakil hizmetini planlamak için ne kadar çok süre varsa, transfer maliyetleri de o oranda düşer. Bir diğer konu hastaya uçuş esansında eşlik edecek olan kişilerin sayısı ve hastanın sağlık durumudur. Sigortasız tıbbi nakil hizmeti sırasında yoğun bakım gerekli ise, transfer maliyetleri de o oranda yükselir.

Sigortasız tıbbi nakil hizmetinin maliyetini iş emrini vermeden önce şeffaf olarak ortaya koyuyoruz. Yani ödemeniz gereken ücretler hakkında daima bilgi sahibi olursunuz.

Sorunuz var mı?

Lütfen bizimle iletişime geçin: Sizi sigortasız tıbbi nakil hizmeti gerçekleştirme olanakları hakkında ücretsiz ve bağlayıcı olmayacak şekilde bilgilendiriyoruz. Sizinle bireysel olarak görüştüğümüzde, ayrıca sigorta şirketinin masrafları üstlenme ihtimalini de tartışabiliriz.

Bizimle iletişime geçin

Sorularınız varsa veya tıbbi nakil hizmeti için bağlayıcı olmayan bir teklif almak isterseniz bizi günün her saatinde arayabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin