Güvenli taraftasınız: Bebek ve yenidoğanlar için hasta nakil hizmeti

Okuma süresi: 1 dakika

Uçak ile pediatrik hasta nakil hizmetlerinde özellikle çok dikkatli olmak gerekir, çünkü küçük hastalarımız daha savunmasızdır ve ilk altı aya kadar dış etkenlere karşı oldukça hassastırlar. Prematüre bebekler ve yenidoğanlar vücut ısılarını henüz kendi kendilerine ayarlayamazlar. Prematüre bebek (veya halk arasındaki ismiyle erkenciler) gebeliğin 37. haftasından önce doğan bebeklere denir. Organların henüz gelişimini tamamlamadığından, prematüre bebeklerde sağlık riskleri normal gelişmiş yenidoğanlara göre daha yüksektir. Bebekler, dördüncü haftaya kadar yenidoğan olarak adlandırılır.

Ambulans uçağı ve transport kuvözü

Prematüre bebekler ve yenidoğanların transferi

Prematüre bebekler ve yenidoğanların nakledilmesinden mümkün mertebe kaçınılmaktadır. Eğer bu, acil bir durum nedeniyle (örn. acil tıbbi nakil) mümkün değil ise, hasta veya erken doğan çocukları özenli ve tıbbi olarak nakletmek için, özel transport kuvözü kullanılır.

Özel bir hava ambulansı tercih etmenin en önemli avantajı, kabin basıncının yerdeki hava basıncına uyacak şekilde ayarlanabilmesidir. Bu önlem (deniz seviyesinde uçuş), hastayı mümkün mertebe özenle nakledebilmek için akciğer hastalıkları olan ve başka tanılar konan hastalarda da alınır.

Uzman yoğun bakım pediatristleri ve çocuk hemşireleri

Elbette pediatrik tıbbi nakil hizmetlerinde ve hava ambulans hizmetlerinde, sadece küçük hastalarımıza büyük bir özenle bakan uzman yoğun bakım pediatristleri ve çocuk hemşireleri görevlendiriyoruz Görevlendirilen doktor ekipleri pediatrik hasta nakli ve yurt dışından tıbbi nakil alanında uzun yıllara dayanan tecrübeye ve uçuş fizyolojisinde geniş bilgiye sahiptir. Bu, belirli uçuş koşullarında (düşük hava basıncı, havanın düşük oksijen içeriği, uçağın inişi ve kalkışı sırasında merkezkaç kuvvetleri, vb.) olası vücut reaksiyonlarını iyi tanıdıkları anlamına geliyor. Uçuşa eşlik eden yoğun bakım doktorları, bu bilgilere ve EKG, kalp atım hızı, oksijen satürasyonu, vücut ısısı vb. gibi hayati belirtilerin sürekli kontrolüne dayanarak kuvözün teknik ayarlarını ve ayrıca ilaçların dozunu bireysel olarak ayarlar ve gerekirse özel maske ile ilave oksijen sağlarlar. Bu şekilde bebeğinizin tüm nakil işlemi esnasında maksimum tıbbi güvenlik sağlanır.

Sorunuz var mı?

Tıbbi nakil organizasyonu hakkında daha fazla bilgi ister misiniz?  SSS bölümünde sizin için birçok yararlı bilgi derledik.

Bizimle iletişime geçin

Hasta veya prematüre bebeğiniz için tıbbi açıdan güvenli hasta nakil olanakları hakkında bağlayıcı olmayan ve ücretsiz danışmanlık ister misiniz? Günde 24 saat hizmetinizdeyiz ve bebeğiniz için mümkün olan en iyi çözümü bulmaya çalışıyoruz.

Bizimle iletişime geçin