Acil Durumlarda Hava Ambulansı ile Hasta Transferinin Faydaları

Okuma süresi: 2 dakika

Her türlü yaralanma, kaza ya da rahatsızlık hayatımızın her anında başımıza gelebilir. Bazen bir sağlık kuruluşuna erişmek konusunda şanslı olsak da yurtdışında seyahatteyken, merkezi bir bölgede değilken veya bulunduğumuz yerde yeterli tıbbi donanım yokken aynı şey geçerli değildir. Bu gibi durumlarda önemli olan hastanın en kısa sürede stabil hale getirilmesi ve sorununu çözebilecek en donanımlı sağlık teşekkülüne nakil edilmesidir. Sağlık durumu kötü olan insanlar zaman zaman böyle seyahatlere yalnız başlarına çıkabilmekte ve kendilerini riske atabilmektedir. Hava Ambulans Merkezi olarak bu tür durumlarda oldukça hayati bir önem taşıyan tıbbi nakil aracını en kısa sürede hazırlayarak sizi ihtiyaç duyduğunuz tedaviye ulaştırıyoruz.

Hangi Durumlarda Tıbbi Nakil Gereklidir?

Yurtdışında geçirmeyi planladığınız o rüya gibi tatil başınıza gelecek bir hastalık ya da yaralanma sebebiyle kabusa dönüşebilir. Ancak dünyanın neresinde olursanız olun, sizi en kısa sürede ulaşmak istediğiniz tedaviye götürüyoruz. Yurtdışında seyahatteyken ya da merkezi bölgelere uzakken başımıza gelebilecek onlarca olumsuzluk olduğunu hepimiz biliriz.

Örneğin ani bir kalp krizi her şeyi bir anda altüst ederek tıbbi yardıma ihtiyaç duymamıza neden olabilir. Ya da uzun zamandır hayallerimizi süsleyen o kayak tatilinde hiç istemediğimiz bir kaza geçirebiliriz. İşte tüm bu acil durumlarda, ilk müdahaleden sonra yapılacak olan tedavi oldukça önemlidir ve Hava Ambulans Merkezi portföyünde bulunan çeşitli yöntemlerle sizi bir an önce ülkenize ya da en yakın tam teşekküllü sağlık kuruluşuna ulaştırır. Uçaklarımızda ve helikopterlerimizde hastaya eşlik edecek olan eğitimli sağlık personelimiz bu tür acil vakaların tıbbi nakil işlemlerini güvenli ve sağlıklı bir biçimde gerçekleştirir.

Hava Ambulans Merkezi’nin Hizmetleri Nelerdir?

Hava Ambulans Merkezi, sizi ya da hastanızı uzman bir sağlık kadrosu ve gerekli tıbbi donanıma sahip bir ambulans uçağı veya ambulans helikopter ile gideceğiniz yere sağlıklı ve güvenli bir şekilde transfer eder. Hastanız yoğun bakımda olsa bile jetlerimiz buna uygun olarak düzenlenebilmektedir. Uçuş boyunca, uzman sağlık personellerimiz yakınınızla ilgilenerek hastanın stabil bir şekilde ilgili sağlık kuruluşuna nakil edilmesini sağlar.

Neden Hava Ambulansı?

Bir fiziksel travma yaşamış ve buna bağlı olarak kritik durumda olan hastalar uzun süreli seyahatler sırasında tıbbi yardım almazlarsa hayati tehlikeleri artabilmektedir. Aynı zamanda seyahat uçakla yapılıyorsa kabin basıncının hastaya uygun olarak ayarlanmaması hem hastanın durumunu kötüleştirmekte hem de dikiş vb. açık yaralarda kanamaya yol açabilmektedir. Ambulans uçağı ile yapacağınız yolculuklarda ise hem jetlerimiz daha alçak uçuş yapar hem de hastanın kabin basıncını deniz seviyesinde hissetmesini sağlayacak teknik donanım sayesinde bu tür komplikasyonların önüne geçilir. Olumsuz bir durum ortaya çıkması halinde ise yine sağlık personelimiz acil müdahaleyi yapacak teknik altyapı, bilgi ve deneyime sahiptir.

Hava Ambulansı ile Acil Tıbbi Nakil Hizmetinin Önemi

Ambulans uçağı ve ambulans helikopterler sayesinde kritik durumda olan hastalar mümkün olan en kısa zaman içinde gelişmiş bir tıbbi donanıma sahip olan ihtisas hastanelerine transfer edilebilir. Bir ada tatili sırasında yaşayabileceği yaralanma ya da travma nedeniyle tıbbi yardıma ihtiyaç duyan hastanın en hızlı şekilde uygun sağlık kuruluşuna nakil edilebilmesi ancak bu tür uçak ya da helikopter yolculuğu ile mümkündür.

Organ transferi de acil tıbbi nakil hizmetlerinin önemli bir parçasıdır. Bazı organların uygun koşullarda muhafaza edilerek saatler içerisinde ona ihtiyaç duyan insana ulaştırılması gerekmektedir. Uzun mesafelerde ambulans uçağı daha kısa mesafelerde ise düzenlenecek bir ambulans helikopter organizasyonu ile organ yerine götürülür ve bu sayede hayatlar kurtarılabilir.

Hava Ambulansı ile Hasta Nakil Maliyeti

Ambulans uçağı veya ambulans helikopter ile yapılacak olan tıbbi nakil ücreti hesaplanırken birçok farklı etken göz önünde bulundurulmaktadır. Transferin hangi tür araçla yapılacağı, hastanın sağlık durumu ve buna bağlı olarak gereksinim duyduğu tıbbi donanım, kat edilecek mesafenin uzunluğu gibi faktörler ücretin belirlenmesinde rol oynar ve dolayısıyla her operasyon için ayrı bir hesaplama yapılması gerekir. Bize ulaşarak hastanızın sağlıklı ve güvenli biçimde tıbbi olarak nakil edilmesi için bağlayıcı olmayan bir fiyat alabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin