Ambulans uçağının maliyeti

Kosten eines Ambulanzflugs

Bazı durumlarda ambulans uçağının masrafları sağlık sigortası tarafından karşılanmayabilmektedir. Bazen de masrafların kim tarafından karşılanacağı konusunun henüz netleştirilmediği ortaya çıkmaktadır. Özellikle bu gibi durumlarda hava ambulans hizmetinin tam maliyeti merak konusu olur. Bu soruya verilecek genel bir cevap yok elbette fakat bir ambulans uçağının maliyeti özellikle aşağıdaki faktörlere bağlıdır:

  • Hastanın sağlık durumu
  • Katedilecek mesafe
  • Kullanılan uçak veya helikopter modeli
  • Ne kadar kısa sürede temin edileceği
  • Gerekli ulaşım aracının kullanılabilirliği 

Hastanın sağlık durumu

Kosten eines Ambulanzflugs - Gesundheitszustand

Çoğu zaman yoğun bakım hastaları dahi hava ambulansıyla transfer edilebilmektedir. Ancak akut rahatsızlığı bulunmayan stabil hastaların nakline göre böylesi bir nakil tabii ki de daha karmaşık niteliğe sahiptir. Hastanın sağlık durumu sadece uzman sağlık personeli ve uygun ekipman ihtiyaçlarını belirlemekle kalmamaktadır. Aynı zamanda transfer şeklini de saptar: Bazı hastalarda yolcu uçağıyla refakatçı eşliğinde bir transfer mümkünken bazı hastalar yalnızca özel hava ambulansıyla nakledilebilmektedir. Yolcu uçağıyla transfer hava ambulansı tedarik etmekten çok daha hesaplıdır elbette. 

Katedilecek mesafe

Kosten eines Ambulanzflugs - Strecke

Pilot ve sağlık personeli kaç saat mesai yapacak? Ne kadar benzin kullanılacak? Bu gibi sorular hava ambulansınızın katedeceği mesafenin uzunluğuyla bağlantılıdır ve dolayısıyla ücrete de yansımaktadır. Genel olarak kısa mesafelerin orta ve uzun mesafelere göre daha hesaplı olacağını varsayabilirsiniz.

Kullanılan uçak veya helikopter modeli

Kosten eines Ambulanzflugs - Flugzeugtyp

Hava ambulans hizmetiniz için her zaman en uygun uçak modelini kullanırız. Bazı uçakların çok kısa pistlerde dahi kalkış veya iniş yapması mümkündür. Bazıları ise uzun menzilli olup uzak mesafeleri de mola vermeden katedebilir. Hastanın birden fazla refakatçinin gelmesini veya daha fazla bagaj almak istemesi halinde yalnızca büyük hava ambulanslarının kullanımı söz konusu olabilir. Kullanılan uçak modeli hava ambulans hizmetinin ücretine doğal olarak yansımaktadır.

Ne kadar kısa sürede temin edileceği

Kosten eines Ambulanzflugs - Dringlichkeit

Hava ambulans hizmetinizi en kısa sürede organize edebiliyoruz. Bu şekilde akut durumlarda dahi hastanın hızlı ve güvenli naklini temin ediyoruz. Ancak ön hazırlık süresi daha uzun olduğu takdirde maliyetten tasarruf edebilmenizi sağlayacak daha fazla olanağa sahip oluruz. Dolayısıyla hava ambulans hizmetinizin acilen sunulması ücretine de yansımaktadır.

 Gerekli ulaşım aracının kullanılabilirliği

Kosten eines Ambulanzflugs - Verfügbarkeit

Hava ambulans hizmetinin maliyeti ayrıca gerekli ulaşım aracının tedariğinin talep edilen zaman için ne kadar kolay olacağına da bağlıdır. Örneğin birçok güzergahta hava ambulans hizmeti talepleri mevsime göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle talebin düşük olduğu zamanlarda maliyetten tasarruf etmek mümkündür. 

Ücretsiz teklif için şimdi arayın

Hava ambulans hizmetinizin tam ücretini öğrenebilmeniz için size özel, bağlayıcı olmayan bir teklif oluşturabiliriz. Tecrübeli uluslararası ekibimiz size danışmanlık vermekten memnuniyet duyar.

Bizimle iletişime geçin